» POLAND » (Group6) Warunki zakwaterowania_pl
 

 

(Group6) Warunki zakwaterowania_pl
Warunki zakwaterowania_pl

 
Author : Mateusz Godek

Warunki pobytu - uczelnie rzeszowskie

a)Politechnika Rzeszowska Domy studenckie "Nestor", "Ikar", "Arcus", "Akapit", "Promień", "Alchemik", "Pingwin". Domy studenckie choć bardzo zróżnicowane, posiadają wysoki standard wyposażenia. W każdym z domów studenckich znajduje się :
-   łączność telefoniczna (wewnętrzna sieć telefoniczna oraz budki telefoniczne),
-   dostęp do Internetu oraz sieci TV,
-   siłownia,
-   świetlica,
-   sala gier (tenis stołowy, piłkarzyki, itp.),
-   sklepik spożywczo-przemysłowy.

Wszystkie pokoje w domach studenckich wyposażone są w :
-   telefon stacjonarny z wewnętrznym numerem, pozwalający na bezpłatne połączenia z wszystkimi pokojami na miasteczku, a także na połączenia z zewnątrz miasteczka bezpośrednio do wybranego pokoju,
-   gniazdo telewizji kablowej, która oferuje 6 kanałów telewizyjnych,
-   dostęp do lokalnej sieci komputerowej oraz Internetu.

Ponadto miasteczko oferuje :
-   boiska i hale sportowe,
-   ogólnodostępną pracownię komputerową w D.S. "Ikar",
-   pośród siedmiu siłowni na miasteczku, D.S. "Ikar" oraz D.S. "Alchemik" oferują dwie bardzo bogato wyposażone siłownie cieszące się ogromnym zainteresowaniem,
-   parking na 250 samochodów osobowych i kilkanaście autobusów,
-   opiekę medyczną realizowaną przez Specjalistyczną Przychodnię Studencką "Medyk",
-   niezapomniane imprezy w Klubie Studenckim "Plus",
-   monitoring obiektów oraz profesjonalną ochronę zapewniającą bezpieczeństwo zamieszkującym studentom.

b) Uniwersytet Rzeszowski

Dysponuje miejscami w sześciu domach studenckich, w tym także pokojami jednoosobowymi oraz małżeńskimi. Miejsce w domu studenckim przyznaje Wydziałowa Komisja Stypendialna na pisemny wniosek studenta. Pierwszeństwo w przyznaniu miejsca w domu studenckim przysługuje studentom, którym codzienny dojazd do uczelni uniemożliwiałby lub w znacznym stopniu utrudniał studiowanie i którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Student otrzymuje miejsce w domu studenckim na okres 9 miesięcy, tj. od dnia 1 X do 30 VI.

-  Dom Studencki "Laura"

W domu Studenckim "Laura" mieszkają studenci Wydziału Pedagogicznego i Filologicznego. Akademik jest budynkiem 10-piętrowym, studenci mieszkają w pokojach jedno-, dwu- lub trzyosobowych. W segmencie mieszkalnym są 2 pokoje trzyosobowe, 2 pokoje dwuosobowe, 2 przedpokoje i sanitariat z WC i prysznicem. Na każdym piętrze jest jedna kuchnia. Z pokoi jest widok na Zalew Rzeszowski i panoramę miasta. W akademiku jest sklepik spożywczo -przemysłowy "Dwójka", wrzutowe aparaty telefoniczne, ksero, dwie pralnie, sala gry na pianinie, sala telewizyjna, kawiarenka internetowa.

-  Dom Studencki "Filon"

W Domu Studenckim Filon zakwaterowani są studenci Wydziału Socjologiczno -Historycznego i Matematyczno - Przyrodniczego. Budynek jest 10-piętrowy, studenci mieszkają w pokojach jedno-, dwu- lub trzyosobowych. W segmencie mieszkalnym są 2 pokoje trzyosobowe, 2 pokoje dwuosobowe, 2 przedpokoje i sanitariat z WC i prysznicem. Jedna kuchnia na piętrze. W akademiku jest także sklepik spożywczo - przemysłowy, wrzutowe aparaty telefoniczne, pralnie, sala telewizyjna i kawiarenka internetowa.

-  Zespół Domów Studenckich w Zalesiu

Akademiki przeznaczone są dla studentów Wydziału Ekonomii i Pedagogicznego. Zespół Domów Studenckich tworzą dwa budynki 4 - piętrowe DS. Hilton i DS. Merkury z pokojami dla 2 i 3 osób, w segmentach z aneksem kuchennym i sanitariatami oraz kuchnią na piętrze. W akademikach są zainstalowane automatyczne szafy z napojami, wrzutowe aparaty telefoniczne. Studenci mają również dostęp do pralni i sali telewizyjnej oraz sali cichej nauki. W DS. "Merkury" jest również siłownia, w DS. "Hilton" sala do ćwiczeń korekcyjnych, kawiarenka internetowa, pomieszczenia Rady Mieszkańców i Samorządu Studentów Wydziału Ekonomii. Przed akademikami są parkingi i otwarte tereny sportowe z kortem tenisowym i boiskiem do ulicznej koszykówki.

-  Dom Studencki "Olimp"

W akademiku Olimp zakwaterowani są studenci Wydziału Prawa. Budynek jest 4 piętrowy, pokoje są 3 - osobowe, na każdym piętrze są wspólne kuchnie i sanitariaty. W akademiku tym znajdują się również : sala telewizyjna, ksero, pokój cichej nauki, wrzutowe aparaty telefoniczne.

-  Dom Studencki w Weryni

W Domu Studenckim w Weryni mieszkają studenci Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Instytutu Biotechnologii. Akademik jest budynkiem 3-piętrowym, z pokojami dwu- i czteroosobowymi. W segmencie mieszkalnym są dwa pokoje dwuosobowe, dwa przedpokoje i sanitariat z WC i prysznicem. Pokoje czteroosobowe posiadają sanitariaty zbiorcze na każdym piętrze z WC i prysznicami. Na każdym piętrze znajduje się kuchnia. Z pokoi roztacza się widok na zabytkowy pałac i park z początku XX wieku.

WSZ jak i WSiZ nie posiada własnych domów studenckich. Studenci korzystają z akademików innych uczelni, internatów oraz kwater prywatnych.


Fichier Word - 35 ko
 
Publié le lundi 4 février 2008
Mis à jour le jeudi 17 janvier 2008

 
 
Home     |    Editors area